Uczysz się na tym, na czym zdajesz

Wbrew pozorom jest to bardzo istotny element szkolenia kierowcy. Każdy pojazd (zarówno motocykl, samochód osobowy czy ciężarowy) ma swoją specyfikę prowadzenia, a poszczególne modele inaczej reagują choćby na nacisk na pedał gazu lub hamulca.

Bardzo ważne dla początkującego kierowcy jest właściwe opanowanie takiego typu pojazdu, na jakim w przyszłości będzie zdawał egzamin. Kursant, który dobrze opanował jazdę samochodem marki TOYOTA może mieć problemy wsiadając do SKODY. I nie ma w tym nic dziwnego. Nawet kierowcy z długoletnim stażem, przesiadając się do innego modelu samochodu, potrzebują czasu na przystosowanie się do nowych warunków.

Do niedawna WORD Lublin przeprowadzał egzaminy na prawo jazdy kategorii „B” na pojazdach marki TOYOTA YARIS. Od grudnia 2011 roku, egzaminy odbywają się na SKODA FABIA. I w tym momencie pojawił się problem. Do tej pory szkolenia praktyczne, w większości ośrodków odbywały się właśnie na Toyotach, a zmiana parku maszyn i dostosowanie się do nowych warunków wymaga czasu i dużych nakładów finansowych.

I tutaj Ośrodek Szkolenia Kierowców PIOTR stanął w pełni na wysokości zadania. Jako pierwsi w lublinie wymieniliśmy Toyoty Yaris na Skody Fabie – dokładnie takie, na jakich lubelski WORD przeprowadza egzaminy.

W obecnym momencie na wyposażeniu OSK PIOTR znajduje się sześć pojazdów marki Skoda Fabia. Dzięki temu kursanci odbywają szkolenia praktyczne w warunkach najbardziej zbliżonych do warunków egzaminacyjnych.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kursów na kategorię A1, A, C oraz C+E.

Motocykl jakim dysponujemy to HONDA VARADERO 125 w ilości trzech sztuk. Szkolenie na takim samym modelu motocykla, na jakim odbywa się egzamin ma ogromne znaczenie w przypadku wykonywania manewrów na placu (popularna „ósemka”). OpKategoria C oraz C+Eanowanie motocykla podczas szkolenia, gwarantuje późniejsze pozytywne zaliczenie egzaminu.

Jeżeli planujesz odbyć kurs na kategorię C lub C+E, masz do dyspozycji pojazd marki MAN TGL 12.240 oraz przyczepę typu tandem.

Pojazdy są na bieżąco serwisowane oraz przechodzą rygorystyczną kontrolę w autoryzowanych serwisach. Wszystko po to, aby jakość oferowanych przez nas szkoleń była na najwyższym poziomie.

 

Go to Top